Yardım Merkezi

Topluluk Kuralları

Topluluk kuralları AşkCadısı.com'un güvenli, keyifli ve kimseyi rahatsız etmeyecek kaliteli bir site olması konusunda yol gösterecek olan kurallardır. Bu kurallara uymayan üyelerin hesapları, diğer üyeleri korumak adına kısa ya da uzun vadeli olarak askıya alınabilir ya da tamamen iptal edilebilir. İptal edilme (hesap kapatılması) durumunda üyelik ücreti iade edilmez.

 • Küfür, hakaret, aşağılama, rencide edici her tür yazı, mesaj, fotoğraf ve video gibi içerik gönderilmemelidir.
 • Kurallara aykırı davranan ya da rahatsız eden üyelere yanıt vermek yerine site yönetimi haberdar edilmelidir.
 • Sanal ortamda büyük harflerle yazmak karşı taraftaki kişiye bağırmak anlamına geldiği için yapacağınız yazışmalarda büyük harflerle yazmayınız.
 • Site yönetiminin kurallara aykırı olması nedeniyle yayından kaldırdığı her türlü materyali tekrar yüklemek hesabın kapatılmasına neden olabilir.
 • Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç teşkil eden hiçbir içeriğin (fotoğraf, video ve her türlü yazı) yayında kalmasına izin verilmez.

Fotoğraf Yükleme Kuralları

 • Üye sadece kendine ait olan fotoğrafları yükleyebilir.
 • Kuş, çiçek, böcek, grafik tasarım, ünlüler, sanat eserler, bebek fotoğrafı da dahil olmak üzere, içerisinde kendisinin yer almadığı fotoğrafları AşkCadısı.com'da yayımlayamaz.
 • Fotomontaj yapılmış ya da yanıltıcı fotoğraflara izin verilmez
 • Üyenin fotoğraflarında başka insanlar varsa ve bu kişilerin itirazı olması durumunda fotoğraflar haber vermek zorunluluğu olmadan site yönetimi tarafından silinebilir. Bu konuda inisiyatif site yönetimine aittir.
 • Fotoğraflarda müstehcenliğe izin verilmez. Müstehcenliğin net bir tanımı olmamakla birlikte çıplaklık, erotik ya da pornografik fotoğraflara izin verilmeyecektir. Müstehcenlik konusunda karar verme inisiyatifi site yönetimine aittir.
 • Umumi çekilen fotoğraflar için, 18 yaş altı kişilerin ve özellikle de çocukların yer almasına yasalar gereği hiçbir şekilde izin verilmez.
 • 18 yaşından büyük olmasına rağmen 18 yaşından küçük izlenimi veren fotoğrafların yayımlanması konusunda inisiyatif site yönetimine aittir.

Bunları Lütfen Yapın

Nazik ve Saygılı İletişim

AşkCadısı.com, her kesimden ve her tür düşünceye açık bir topluluktur. Herkes sizinle aynı fikirde olmayabilir, sizinle iletişim kurmak istemeyebilir, farklı inançlara ya da farklı hayat tarzlarına sahip olabilir. Karşınızdaki kişinin fikirlerine saygılı olurken mesajlaşmalarda nezaketi elden bırakmamak AşkCadısı.com'un kullanıcı profili kalitesine pozitif katkı sağlayacaktır.

Doğru Bilgi Girmekten Çekinmeyin

Evet, internet gibi bir mecrada kendinizi güvende hissetmiyor olabilirsiniz. Ancak bu sizi tamamen yalanlardan oluşan bir profil yaratmaya itmesin... Size birçok gizlilik seçenekleri sunduk. Gerçek isminizi rumuzunuzun arkasına gizleyebilir, e-post adresinizi gizleyebilir, hatta fotoğraflarınızı bile sadece istediklerinize gösterebilirsiniz. Tabii müstakbel partnerinizin ilk adımı atmasına yetecek bir profil fotoğrafı koyduktan sonra...

Telefon, adres, TC kimlik no, gerçek ad - soyad gibi hassas bilgilerinizi ise ASLA kimseyle paylaşmayın.

Topluluğun Kalitesine Destek Verin

Unutmayın ki AşkCadısı.com sadece bir bilgisayar programı. Bu topluluğu topluluk yapan ise sizlersiniz. Daha seviyeli ve eğlenceli bir topluluk oluşturmak için uygunsuz profilleri yönetime bildirin, gelen mesajların kalitesine puan verin ve gerisini bize bırakın. Eksiklerimizi görürseniz lütfen bize iletin...

Profilinizi Oluşturmaya Vakit Ayırın

Bize ne kadar çok bilgi verirseniz size o kadar uygun kişiler önerebiliriz. Ayrıca etkili bir profil daha kaliteli ve daha çok mesaj almanızı sağlayacağı gibi topluluğun kalitesini de arttıracaktır. Unutmayın, yeni gelen kişiler topluluğa ayak uydururlar ve ayak uyduracakları topluluğu yaratan sizsiniz.

Özellikle bayanlar: Sadece hoş bir rumuz yazıp bir sürü erkekten şablon mesaj almak gerçekten duygularınıza hitap ediyor mu? Etmiyorsa siz profilinize gerekli özeni gösterin, gerisini Aşk Cadısı'na bırakın.

Tadını Çıkartın

Sadece 18-24 yaş arası çıtır kızları aramak ya da mesaj kutunuza yağan yüzbinlerce mesajı okumaktan fazlası var Aşk Cadısı'nda... Sorulara cevap verin, testler çözün, oyunlar oynayın, garip kombinasyonlarla arama yapın, kısacası eğlenin işte... Eğlenceli olacağını düşündüğünüz yeni fikirlerinizi de lütfen bize iletin, ekleyelim...

Dolandırıcılara Göz Açtırmayın

Internet sitelerinde, aynı günlük hayatınızda olduğu gibi, dolandırıcılarla karşılaşmanız mümkün. Kimseye kontör göndermeyin, kanserden ölmek üzere bile olsa para yollamayın, Türkiye'ye gelecek parası yoksa bırakın orada kalsın, asla tam olarak tanımadan evinize iş yerinize davet etmeyin. Şüphelendiğiniz kullanıcıları mutlaka site yönetimine bildirin. (Bkz. Internet Üzerinden Dolandırıcılık)

Bunlardan LÜTFEN Uzak Durun

Hata yapılması durumunda mümkün olduğunca esnek davranıp ikinci bir şans vermeye çalışıyoruz ancak siz yine de aşağıdakilere dikkat edin, aksi takdirde hesabınız uyarı olmaksızın silinebilir.

Kendinize Ait Olmayan Bilgi Girmeyin

Internetten bulduğunuz yazı, fotoğraf video ve her türlü materyali kullananların hesabı doğrudan yasaklanır.

Kuralları Zorlamayın

Kurallar AşkCadısı.com'un kalitesini arttırmak amacıyla konmuştur. Kurallara uymayan içerik ile ilgili askıya alma ve hesap iptali gibi yaptırımlar uygulanabilir.

Birden Fazla Hesap Açmayın

Birden fazla hesabınız tespit edilirse TÜM HESAPLARINIZ sorgusuz sualsiz kapatılır.

Evli ama Müsait

AşkCadısı.com gerçek aşkını arayanlar içindir. Dolayısıyla boşanmadığınız sürece buraya ait değilsiniz, üzgünüz...

Yönetimle İnatlaşmayın

Unutmayın: Hesap kapatmamız yarım saniyemizi alıyor, yeni bir e-posta adresi açıp üye olmak en az 15 dakika. Kapattığımız hesapla ilgili e-posta adresi ve rumuzu kara listeye alıyoruz. Kurallar sizi gıcık etmek için değil keyifli bir topluluk oluşturmak için. O yüzden küçük maceralar için ekibimizi uğraştırmayın...

Birden Fazla Üyelik ve Yanlış Bilgi Girişi

AşkCadısı.com'da her kişinin bir adet üyeliğine izin verilmektedir. Birden fazla üyelik tespit edilirse, o kişinin tüm üyelikleri kapatılır. Kapatılan üyelikler ile ilgili hiçbir ücret iadesi yapılmaz.

AşkCadısı.com kişilerin yeni insanlarla tanışmalarına hizmet eden bir servistir. Bu hizmeti aksatacak ve diğer üyeleri yanlış yönlendirecek şekilde doğru olmayan her tür bilgi girişi (cinsiyet, yaş, yaşadığı yer, gelir durumu ve diğer bilgiler) tespit edilirse üyelik iptal edilir. Kapatılan üyelik ile ilgili hiçbir ücret iadesi yapılmaz.

Yaş Limiti

AskCadısı.com 18 yaşından küçük kişiler için hazırlanmamıştır. Eğer 18 yaşınızı doldurmadıysanız bu siteyi kullanma izniniz yoktur.

EĞER 18 YAŞ ALTINDAYSANIZ VE AŞKCADISI.COM'A GERÇEK DIŞI BİLGİ VEREREK ÜYE OLDUYSANIZ, KULLANIM KOŞULLARINI İHLAL ETMİŞ OLMANIN ÖTESİNDE KENDİNİZİ VE BAŞKALARINI TEHLİKE ALTINA SOKUYOR OLABİLİRSİNİZ.